Harvest Fun Run

Age Group Results

November 01, 2014


Results By:Race Day Event Services Race Day Event Services


Men: 0- 0 1-10 11-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-60 61-99
Women: 0- 0 1-10 11-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-60 61-99

5K

Female 1 to 10

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 SHAYLEE ASHER 625 8 30 47:27.2 15:18/M
2 KAITLYN MATTHEWS 648 7 35 55:00.8 17:45/M
Top

Female 11 to 13

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 ADRIENNE HUGHES 641 13 12 31:37.2 10:12/M
2 ABIGAIL GOTTSCHALK 637 12 31 48:58.9 15:48/M
Top

Female 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 YARIT TOVAR 672 16 6 26:07.5 8:25/M
2 VALINDA SAMANIEGO 657 17 18 39:17.8 12:40/M
3 CAMERON HUGHES 642 14 25 44:38.2 14:24/M
4 HANNAH YANT 667 14 26 45:17.3 14:36/M
5 MACEY STUMP 662 17 28 46:31.5 15:00/M
6 TRISTEN BROWN 668 14 38 56:01.1 18:04/M
7 BAILEY STUMP 659 14 39 56:01.9 18:04/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 KAYLA PIKE 652 20 37 55:59.7 18:04/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 CHRISTINA RICHARDSON 655 36 19 39:41.6 12:48/M
2 THERESA STUMP 663 38 36 55:59.5 18:04/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 KIM HOWARD 639 44 22 40:14.3 12:59/M
Top

Female 50 to 60

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 SUSAN ARRINGTON GRANBURY TX 623 53 4 24:47.6 8:00/M
2 MARY ESTELLE MONTGOMERY 649 54 14 33:32.8 10:49/M
3 PAM BARRON 627 60 23 40:15.6 12:59/M
4 BETTY BROOKS 628 53 34 52:34.3 16:57/M
Top

Male 11 to 13

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 JOSHUA MARTINEZ 645 12 9 30:24.5 9:48/M
2 CAYDEN DANIELS 635 13 11 30:53.6 9:58/M
3 BANNON STUMP 660 13 17 39:06.9 12:37/M
4 JONATHAN MATTHEWS 647 13 21 40:07.6 12:56/M
5 BENJAMIN MATTHEWS 646 12 24 42:20.9 13:39/M
Top

Male 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 IZA VILLARREAL 664 17 1 20:49.9 6:43/M
2 VICTOR SAMANIEGO 658 17 7 29:05.1 9:23/M
3 JUSTUS DANIELS 636 15 8 30:14.6 9:45/M
4 TIMOTHY GOTTSCHALK 638 15 32 51:44.5 16:41/M
Top

Male 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 JOSE HERNANDEZ 671 20 2 22:02.9 7:06/M
2 RAMIRO VILLAFRANCO 670 21 3 23:35.5 7:36/M
3 WES ASHER 626 27 29 47:25.2 15:18/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 JUSTIN CUSTER 634 34 15 35:34.3 11:28/M
2 JACOB STUMP 661 38 27 46:30.5 15:00/M
3 NIGEL ALI 608 33 33 52:31.9 16:56/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 LONNIE RICHARDSON 656 45 20 39:41.7 12:48/M
Top

Male 50 to 60

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 TERRY ARRINGTON GRANBURY TX 624 54 5 25:14.2 8:08/M
2 JIMMY JORDAN 643 51 10 30:52.6 9:57/M
Top

Male 61 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 BOB GLOWACKI 673 63 13 31:54.7 10:17/M
2 GARY PULVER GRANBURY TX 654 67 16 37:21.3 12:03/M