Turkey Trot for CASA Kids

Age Group Results

November 15, 2014


Results By:Race Day Event Services Race Day Event Services


Men: 0- 0 1-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99
Women: 0- 0 1-13 14-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-69 70-99

5K

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 ANNE ZOELLICK 963 49 2 23:00.9 7:25/M
Top

Female 13 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 LILY BIRD EASTLAND TX 934 8 10 27:45.9 8:57/M
2 ANA CUNNINGHAM EASTLAND TX 974 7 19 32:01.9 10:20/M
3 HANNAH MCKINNEY 950 9 22 34:15.0 11:03/M
4 BONNIE BIRD 932 10 27 35:30.6 11:27/M
Top

Female 14 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 KALYNN KAN 964 16 15 31:04.8 10:01/M
Top

Female 20 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 CRYSTAL SHOOK BRECKENRIDGE TX 966 29 9 27:37.2 8:55/M
2 REBECCA KOENIG DE LEON TX 967 27 11 27:58.7 9:01/M
3 JASMINE DIAZ BRECKENRIDGE TX 938 24 25 35:05.8 11:19/M
Top

Female 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 BRIE SHERNISKY 955 33 17 32:00.0 10:19/M
2 MICHELLE RONE 953 31 21 33:13.8 10:43/M
3 HEATHER SANDLIN CROSS PLAINS TX 954 36 23 34:15.1 11:03/M
4 LUCY WHITMIRE 968 30 24 34:46.8 11:13/M
5 GENTRY WIMBERLY 970 32 26 35:13.2 11:22/M
6 BEVERLY FRISHE 969 32 33 47:05.7 15:11/M
Top

Female 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 ROBYN JACKSON BRECKENRIDGE 76424 943 43 30 40:46.2 13:09/M
Top

Female 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 PEGGY GAILEY 939 51 7 26:22.3 8:30/M
2 AMY REED EASTLAND TX 977 51 14 30:04.0 9:42/M
3 KATHY HARRIS EASTLAND TX 942 51 20 32:41.4 10:33/M
4 BEVERLEY CHRISTIANSEN 935 58 29 40:08.2 12:57/M
5 KELLY SWIFT 959 56 34 52:29.7 16:56/M
Top

Female 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 BETTY GALVAN 940 61 28 35:46.1 11:32/M
2 BELINDA ANGERER 931 62 32 46:42.9 15:04/M
Top

Female 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 LINDA KRUEGER 948 72 31 46:41.5 15:04/M
2 SARAH CHRISTOPHER 937 81 35 52:30.7 16:56/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 TRAVIS TEAGUE 960 14 1 22:30.6 7:15/M
Top

Male 13 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 DEREK HARRIS 941 10 8 27:37.0 8:55/M
Top

Male 30 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 JOHN BIRD EASTLAND TX 933 39 3 23:26.0 7:34/M
2 CHRIS MCCORMICK 949 30 6 26:20.6 8:30/M
3 JACKY ANDREATTA EASTLAND TX 973 34 12 28:15.8 9:07/M
4 MELISSA COOK 676 38 13 28:27.1 9:11/M
Top

Male 40 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 JIM SHERNISKY 956 44 18 32:01.8 10:20/M
Top

Male 50 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 DAVID JOHNSON CLYDE TX 965 58 4 24:10.6 7:48/M
Top

Male 60 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 GREGORY CHRISTIANSEN 936 60 5 25:06.9 8:06/M
2 JIM KEFFER 945 61 16 31:48.9 10:15/M